Soustruhy

Řídicí systémy soustruhů od fy HEIDENHAIN se již léta osvědčují jak na standardních strojích, tak i na komplexních soustruzích a soustružnických centrech. Umožňují obrábění poháněnými nástroji, s osami C a Y nebo s osou B i kompletní obrábění s protilehlým vřetenem. 

Lineární a a úhlové snímače zjišťují pohyby přímo v Closed Loop. Indikace polohy pro ručně ovládané obráběcí stroje velmi usnadňují přesnou výrobu s mnoha prakticky orientovanými funkcemi a cykly. 

Také měniče nové generace pohonu Gen 3 jsou speciálně přizpůsobeny soustruhům. Nabízejí nejnovější technologii rozhraní, vynikající výkonová data a velmi vysoký výkon řídicí jednotky. Jako pohony jsou k dispozici motory HEIDENHAIN a ETEL. 

Uživatelé řídicích systémů soustruhů HEIDENHAIN oceňují snadnou obsluhu a programování, které systémy podporují četnými inteligentními funkcemi. Práce s CNC PILOT 640 nebo MANUALplus 620 proto vyžaduje pouze krátké seznámení a zaškolení. Dotykové a kamerové systémy a také elektronická ruční kolečka jsou praktickými pomocníky přímo na stroji, které zkracují seřizovací časy a zvyšují spolehlivost procesu. Pro tvorbu, testování a optimalizaci NC-programů mimo dílnu jsou k dispozici programovací stanice. 

Vše o řídicích systémech

Řídicí systémy pro soustruhy a soustružnická centra

Řídicí systémy soustruhů CNC PILOT 640 a MANUALplus 620 od fy HEIDENHAIN vám poskytují optimální podporu s mnoha dílenskými funkcemi. To zahrnuje zejména jednoduché cykly a vytváření NC-programů stisknutím tlačítka s TURN PLUS. Jak to udělat rychle a účelně: 

 • Konvenční soustružnické operace
 • Obrábění s poháněnými nástroji
 • Obrábění v ose C nebo Y
 • Kompletní obrábění s protivřetenem
 • Obrábění v ose B

Snadná obsluha ručních strojů

Indikace polohy pro ruční obráběcí stroje zvyšují produktivitu práce: Ušetříte čas, zvýšíte rozměrovou přesnost vyráběných obrobků a získáte pohodlí. Protože spolu s lineárními snímači pro obráběcí stroje, indikace polohy zaznamenávají přímo pohyby os. Vůle v prvcích mechanických převodů, jako jsou vřetena, ozubené hřebeny nebo převodovky, nemá žádný vliv.

  Digitální regulace pohonů

  Nová generace pohonů HEIDENHAIN Gen 3 je dokonale sladěný celkový systém založený na obzvláště inovativních technologiích orientovaných na budoucnost. Výrobci i uživatelé obráběcích strojů ocení zejména nejmodernější rozhraní pro inteligentní komunikaci a zvýšené parametry pro maximální výkon stroje. Nové kompaktní měniče pro optimální výkon na nejmenším prostoru činí výhody Gen 3 využitelné i pro menší stroje.

  Proměřování obrobků a nástrojů

  Dotykové a kamerové systémy pomáhají zkrátit seřizovací časy, prodloužit provozní dobu strojů a zlepšit rozměrovou přesnost vyráběných obrobků. Seřízení, měření a kontrolní funkce lze provádět ručně nebo – ve spojení s většinou CNC-řídicích systémů – také programově. Profitujete z vysoké reprodukovatelnosti snímání, vyšší rychlosti snímání a měření bez opotřebení. 

  Pojíždění osami ručně

  Elektronickými ručními kolečky HEIDENHAIN lze velmi jemně posunovat osové saně pomocí pohonu posuvu, podle otáčení ručního kolečka. Za tímto účelem jsou v tělese integrována tlačítka os a určitá funkční tlačítka. Pomocí přenosných ručních koleček můžete kdykoli změnit osy, které se mají přejíždět, nebo nastavit stroj, bez ohledu na to, kde se s ručním kolečkem nacházíte. Vestavěná ruční kolečka lze umístit kdekoli na stroji. 

  Obrázek řídicího systému v kanceláři

  S programovací stanicí máte možnost programovat, testovat a optimalizovat NC-programy v kanceláři, mimo hluk z dílny, stejně jako na vašem stroji. Na programovací stanici pracujete na stejné klávesnici jako na stroji. Test programu také běží jako na stroji. Díky tomu je programovací stanice ideální pro školení a další vzdělávání. A s Digital Twin máte v dílně dokonce přesnou představu o svém stroji, včetně skutečné kinematiky, parametrů a funkcí. 

  Souběžné soustružení s CNC PILOT 640: hrubování a dokončování složitých obrysů v jednom kroku

  Vše kolem vřetena

  Nová LC-generace: Optimalizovaná optika snižuje náklady na váš systém

  Kolem saní