Lékařská technika

Lékařská technika je  extrémně citlivé průmyslové odvětví. A extrémně všestranné. Protože výrobky lékařské techniky musí být v oblasti mezi pohodlím pacienta, bezpečností aplikace, požadavky na dokumentaci a náklady. Jako výrobce zdravotnických prostředků tedy vyvíjíte s velkými náklady vysoce specializovaná řešení pro diagnostiku, terapii, laboratoř nebo vybavení praktických ambulancí a nemocnic. Při obrábění implantátů také kladete nejvyšší nároky na kvalitu, přesnost lícování a trvanlivost vašich výrobků. V obou případech vás podpoříme: S příslušně optimalizovanou měřicí technikou nebo inteligentními řídicími funkcemi pro vaše obráběcí stroje. 

Měřicí přístroje pro lékařskou techniku

Přesnost je v mnoha aplikacích lékařské techniky prvořadá. Aby terapie zářením fungovala přesně v bodu. Nebo aby byl vzorek v laboratoři umístěn přesně. Aby se chirurgický robot pohyboval přesně k cíli. V těchto a mnoha dalších aplikacích důvěřujte rotačním snímačům, úhlovým snímačům a lineárním snímačům od HEIDENHAIN, AMO, NUMERIK JENA, RENCO a RSF.

CNC-řídicí systémy v lékařské technice

Třískové obrábění implantátů pro zubní techniku, chirurgii a ortopedii je doménou řídicích systémů HEIDENHAIN. Protože malý počet kusů, od velikosti dávky 1, materiály, které jsou obtížně obrobitelné, jako jsou zde často používané speciální slitiny, stejně jako vysoká rozměrová přesnost a dokonalé povrchy patří mezi silné stránky našich řídicích systémů pro frézování a soustružení.

Tato odvětví by vás také mohla zajímat

Obráběcí stroj

Zde naleznete více informací o naší měřicí, řídicí a pohonné technice, a to jako výrobce ale i jako uživatel obráběcích strojů pro frézování a soustružení.
K odvětví obráběcí stroj

Robotika

Podívejte se také na naše řešení pro průmyslovou robotiku, udávající budoucí trendy. Možná objevíte podněty, které můžete použít pro své aplikace.
K odvětví robotiky

Pohony

Objevte také naše řešení pro ostatní pohony. To zahrnuje nejen širokou škálu měřicích zařízení. Najdete zde také výkonné pohony od fy HEIDENHAIN a ETEL.
K odvětví pohonných technologií