Frézky

HEIDENHAIN nabízí výrobcům strojů kompletní řadu High-End řešení pro vysoce přesné, dynamické řízení pohybu obráběcích strojů.

K tomu patří všestranné a uživatelsky příjemné ovládání TNC-řídicích systémů pro frézky a kombinované stroje nebo obráběcí centra a také indikace polohy pro ruční obráběcí stroje. Lineární a úhlové snímače zaznamenávají pohyby přímo v Closed Loop.

Také měniče nové generace pohonu Gen 3 jsou speciálně přizpůsobeny požadavkům frézek. Nabízejí nejnovější technologii rozhraní, vynikající výkonová data a velmi vysoký výkon řídicí jednotky. Jako pohony jsou k dispozici motory HEIDENHAIN a ETEL. 

Pro uživatele obráběcích strojů jsou řídicí systémy  TNC s jejich dílenským programováním v Klartextu samozřejmě první volbou pro mnoho obráběcích úkolů. Dotykové a kamerové systémy, jakož i ruční kolečka jsou navíc praktické pomůcky pro redukci seřizovacích časů a bezpečnou práci. Na programovací stanici uživatelé řídicích systémů HEIDENHAIN vytvářejí, testují a optimalizují NC-programy v kanceláři, mimo hluk z dílny, stejně jako u stroje. 

Vše o řídicích systémech

Řídicí systémy pro frézky, frézovací/soustružnické stroje a obráběcí centra

Od jednoduchého pravoúhlého řídícího systému TNC 128 až po High-End-řídicí systém TNC 640 pro frézování, soustružení a broušení – HEIDENHAIN vám nabízí kompletní produktovou řadu pro všechny běžné typy strojů. Všechny řídicí systémy TNC jsou orientované na praxi, jsou všestranné a výkonné, umožňují produktivní práci a snadné uvedení do provozu.

Snadná obsluha ručních strojů

Indikace polohy pro ruční obráběcí stroje zvyšují produktivitu práce: Ušetříte čas, zvýšíte rozměrovou přesnost vyráběných obrobků a získáte pohodlí. Protože spolu s lineárními snímači pro obráběcí stroje, indikace polohy zaznamenávají přímo pohyby os. Vůle v prvcích mechanických převodů, jako jsou vřetena, ozubené hřebeny nebo převodovky, nemá žádný vliv.

  Digitální regulace pohonů

  Nová generace pohonů HEIDENHAIN Gen 3 je dokonale sladěný celkový systém založený na obzvláště inovativních technologiích orientovaných na budoucnost. Výrobci i uživatelé obráběcích strojů ocení zejména nejmodernější rozhraní pro inteligentní komunikaci a zvýšené parametry pro maximální výkon stroje. Nové kompaktní měniče pro optimální výkon na nejmenším prostoru činí výhody Gen 3 využitelné i pro menší stroje.

  Proměřování obrobků a nástrojů

  Dotykové a kamerové systémy pomáhají zkrátit seřizovací časy, prodloužit provozní dobu strojů a zlepšit rozměrovou přesnost vyráběných obrobků. Seřízení, měření a kontrolní funkce lze provádět ručně nebo – ve spojení s většinou CNC-řídicích systémů – také programově. Profitujete z vysoké reprodukovatelnosti snímání, vyšší rychlosti snímání a měření bez opotřebení. 

  Pojíždění osami ručně

  Elektronickými ručními kolečky HEIDENHAIN lze velmi jemně posunovat osové saně pomocí pohonu posuvu, podle otáčení ručního kolečka. Za tímto účelem jsou v tělese integrována tlačítka os a určitá funkční tlačítka. Pomocí přenosných ručních koleček můžete kdykoli změnit osy, které se mají přejíždět, nebo nastavit stroj, bez ohledu na to, kde se s ručním kolečkem nacházíte. Vestavěná ruční kolečka lze umístit kdekoli na stroji. 

  Obrázek řídicího systému v kanceláři

  S programovací stanicí máte možnost programovat, testovat a optimalizovat NC-programy v kanceláři, mimo hluk z dílny, stejně jako na vašem stroji. Na programovací stanici pracujete na stejné klávesnici jako na stroji. Test programu také běží jako na stroji. Díky tomu je programovací stanice ideální pro školení a další vzdělávání. A s Digital Twin máte v dílně dokonce přesnou představu o svém stroji, včetně skutečné kinematiky, parametrů a funkcí. 

  Generace pohonů Gen 3: Technologie řízení, která se pohybuje inteligentně

  Vše kolem vřetena

  Nová LC-generace: Optimalizovaná optika snižuje náklady na váš systém

  Vše kolem stolu

  Nová RCN-generace: Přesnější, rychlejší, chytřejší

  Tato témata by vás mohla zajímat i jako výrobce nebo uživatele frézek

  Řídící systémy ve zdravotnictví

  Řídicí systémy HEIDENHAIN nabízí mnoho speciálních funkcí pro rychlou, ekonomickou, procesně spolehlivou a vysoce přesnou výrobu implantátů a chirurgických nástrojů.
  Výhody pro lékařskou techniku

  Praktická odbornost

  Profesionální použití měřicích přístrojů a bezpečné zvládnutí řídicích systémů jsou předpokladem pro optimální výsledky měření a frézování.
  Objevte nabídku školení

  Místo setkání pro odborné znalosti

  TNC Club je speciální kvalifikační nabídka pro uživatele řídicích systémů. Díky členství budete ještě více obeznámeni a zběhlí v ovládání řídicího systému.
  Seznamte se s TNC Clubem

  HEIDENHAIN Automation Solution

  HEIDENHAIN Automation Solution je modulární systém pro univerzální automatizaci obrobků a nástrojů s osvědčenými komponenty a intuitivním konceptem ovládání.
  Automatizace se systémem