HEIDENHAIN – Hightech made in Germany

To je to, co celosvětově znamená název HEIDENHAIN. Již více než 130 let je společnost průkopníkem v oblasti měřicí, řídicí a polohovací techniky a určuje standardy. Společnost HEIDENHAIN svými výrobky často vytváří předpoklady pro technologický pokrok v nejinovativnějších průmyslových odvětvích světa, například v polovodičovém a elektronickém průmyslu, při výrobě obráběcích strojů nebo při automatizaci systémů a výrobních strojů budoucnosti. Trvale pokročilá přesnost, dynamika a procesní spolehlivost výrobků HEIDENHAIN zásadním způsobem zlepšují výkon a efektivitu strojů a systémů.

HEIDENHAIN jako společnost v profilu

Průkopnická společnost v oblasti měřicí a regulační techniky se opírá o dlouhou tradici: společnost byla založena v Berlíně v roce 1889. V současné době nabízí společnost HEIDENHAIN ve svém sídle v Traunreutu výrobky a řešení pro průmyslová odvětví, jako jsou obráběcí stroje, automatizace, elektronika, robotika, zdravotnictví a výtahová technika.

Náročné polohovací úlohy jsou pro nás v těchto odvětvích výzvou a srdce společnosti HEIDENHAIN bije především pro téma přesnosti. Výzkum a vývoj tvoří naši DNA. Velký počet zaměstnanců se s nadšením věnuje dalšímu vývoji technologií. Dvouciferné procento obratu plyne do výzkumných a vývojových aktivit celé skupiny.

Přibližně 8500 zaměstnanců po celém světě pracuje na tom, aby se naši zákazníci úspěšně prosazovali na svých trzích. HEIDENHAIN je mezinárodní skupina s vlastními prodejními a servisními společnostmi, dceřinými společnostmi a sítí prodejců. Mezi významné značky v klíčových odvětvích patří AMO, ETEL, NUMERIK JENA a RSF.

HEIDENHAIN v Česku

Česká republika je zemí s dlouholetou tradicí strojírenské výroby, kde působí řada výrobců obráběcích strojů. Má zde své výrobní závody pět automobilových společností. České servisní a obchodní zastoupení společnosti HEIDENHAIN patří v rámci koncernu k největším. Nabízíme profesionální poradenství a servis, zejména v oblasti snímání polohy, měřidel a řídicích systémů CNC.

Zde najdete důležitá fakta o naší společnosti

8500

Zaměstnanci po celém světě

1,3 Mrd.

Obrat koncernu

cca 30

Pobočky

cca 40

Distribuční organizace

Přehled standardů HEIDENHAIN z hlediska životního prostředí a kvality

Environmentální prohlášení společnosti HEIDENHAIN

Společnost HEIDENHAIN každoročně informuje o svých cílech a výsledcích v oblasti životního prostředí a udržitelnosti. Důsledná strategie udržitelnosti zajišťuje cestu do budoucnosti.
Stažení prohlášení

EMAS: ověřený management životního prostředí

Společnost HEIDENHAIN je držitelem certifikátu EMAS. Proto nabízíme náročnou ekologickou certifikaci podle norem Evropské unie, která je platná po celém světě.
Stažení listiny

ISO 9001: vysoké standardy kvality ve všech oblastech

Společnost HEIDENHAIN splňuje očekávání zákazníků a oficiální požadavky v oblasti řízení kvality prostřednictvím certifikace ISO 9001.
Stažení certifikátu

ISO 14001: Certifikace v oblasti životního prostředí

Součástí ekologických standardů společnosti HEIDENHAIN jsou výrobky s dlouhou životností, úspora zdrojů a nízká spotřeba energie ve výrobním procesu.
Stažení certifikátu