Elektronický průmysl

Stálá miniaturizace součástek je hnací silou rychlého pokroku v elektronice. Základem pro stále menší matrice ve Front-Endu, pro stále složitější čipy v Back-Endu a pro stále hustěji osazené desky ve výrobě elektroniky je neustále se zlepšující přesnost používaných měřicích a pohybových technologií.
Platformy ETEL se snímači HEIDENHAIN a řídicí jednotky pohybu a polohy ETEL poskytují nejvyšší přesnost a vynikající výkon. Tato High-End řešení doplňují měřicí přístroje od společností NUMERIK JENA a RSF. 

Naše Highlights pro výrobu polovodičů a elektroniky

Pokroky v přesnosti polohování vedou ke stále výkonnějším čipům a elektronickým sestavám.

Řešení pro Front-End ve výrobě polovodičů

Optimalizováno pro výrobu Dies (raznic)

Otevřené lineární snímače od společnosti HEIDENHAIN jsou optimalizovány pro použití na vysoce přesných a dynamických strojích, jako jsou stroje potřebné ve Front-End výrobě polovodičů . Zajišťují vysokou, dlouhodobou stabilitu a jejich montáž je rychlá a snadná.

Modulární úhlové snímače s optickým snímáním a bez integrovaného ložiska modelové řady ERP lze v těchto aplikacích použít na velkých dutých hřídelích a při vysokých otáčkách až 20 000 min-1 . Mají obzvláště nízkou hmotnost, a tím i velmi malý moment setrvačnosti,  takže nevyžadují žádný dodatečný rozběhový moment – což je výhoda zejména pro stroje ve výrobě polovodičů.

Pohybové systémy ETEL nabízejí rozšiřující sady od samostatné osy X až po kompletní řešení se sedmi osami. Tím pokryjete ve výrobě polovodičů širokou škálu aplikací. Vertikální integrace know-how společnosti ETEL v oblasti motorů, elektroniky a řízení a odborných znalostí společnosti HEIDENHAIN v oblasti přesnosti polohování nabízí jasné výhody, např. vynikající obousměrnou opakovatelnost ±250 nm.

Měřicí a pohybová technika pro Back-End

Lineární snímače pro širokou škálu Back-End aplikací

Stroje a systémy pro Back-End ve výrobě polovodičů mají širokou škálu různých požadavků. HEIDENHAIN a značky NUMERIK JENA a RSF nabízejí lineární snímače na míru pro všechny z nich. Všechny konstelace jsou možné, od maximální přesnosti až po ultra malé rozměry, aby byly splněny speciální požadavky vaší aplikace. 

Měření úhlů v Back-End aplikacích s vysokou přesností

Aby rotační osy v procesu Bonding, v balení nebo v jiných Back-End aplikacích ve výrobě polovodičů  byly vždy ve správné poloze, jsou vyžadována vysoce přesná měřicí zařízení. U fy HEIDENHAIN pro to najdete dvě řešení: Modulární optické úhlové snímače, modelových řad ERP nebo ERO, popř. moduly úhlových snímačů typu MRP, jejichž optimálně na sebe vzájemně sladěná kombinace úhlových snímačů a vysoce přesných ložisek s testovanými a specifikovanými vlastnostmi vám usnadní manipulaci a montáž.

Mechatronické pohybové systémy pro High-End aplikace

ETEL vám nabízí širokou škálu pohonných systémů. Od Stand-alone produktů až po vysoce integrovanou platformu najdete řešení, která splňují speciální požadavky polovodičových aplikací. Jako výrobce strojů se můžete soustředit na svou klíčovou kompetenci. U ETELu najdete vysoce výkonná mechatronická řešení pohybu.

Novinky pro celosvětové veletrhy SEMICON
najdete také na naší Microsite.  

K Highlights

Měřicí zařízení pro výrobu sestav a desek s plošnými spoji

Otevřené lineární snímače pro vysoce dynamické procesy

Při osazování sestav a desek plošných spojů ve výrobě elektroniky je kladen důraz na dynamiku procesů. Exponované lineární snímače modelových řad LIC a LIDA od společnosti HEIDENHAIN splňují příslušné požadavky a kombinují požadovanou přesnost s vysokou rychlostí pojezdu. Měřicí přístroje od firem NUMERIK JENA a RSF jsou zvlášť vhodné pro individuální, zákaznicky specifická řešení. 

Přesné polohování rotačních os

Modulární optické úhlové snímače typu ERO  nebo ERA  jsou také první volbou u velkých rotačních os ve strojích pro výrobu komponentů a desek plošných spojů. Manipulace a montáž modulů pro měření úhlů MRP je mimořádně snadná. Kombinují úhlový snímač a vysoce přesné ložisko do vysoce integrované součásti se specifickými vlastnostmi. Tak představují úhlové měřicí moduly skutečnou alternativu k osám se vzduchovými ložisky a šetří časově náročné procesy seřizování po montáži. A jako alternativu najdete u RSF absolutní úhlový snímač MCR 15 se speciální konstrukcí pro elektrické pohony. 

 

Dynamický pohyb s ETEL

XY-stůl, portál nebo otočný stůl – ETEL nabízí řešení pro všechny varianty provedení jako kompletní pohybové systémy s technologií přímého pohonu. To vám jako výrobci strojů dává možnost realizovat všechny pohyby pomocí vysoce dynamických a vysoce přesných systémů, od nejjednodušší formy se dvěma lineárními stupni volnosti až po lineární pohyb v prostoru a kombinace s rotačními osami. Řešení ETEL vždy nabízí optimální využití prostoru pro stroje, které jsou co nejkompaktnější.

Měřicí zařízení pro technologie LED a obrazovky orientované na budoucnost

Brilantní displeje díky přesnému lineárnímu polohování

Ultra ploché obrazovky, od kompaktních dotykových displejů v chytrých telefonech až po UHD velkoplošné televizory, vděčí za své ostré zobrazení a jasné, živé barvy částečně přesnosti polohování výrobního zařízení pro LED-technologii. To je zajištěno i v jiných oblastech elektronického průmyslu otevřenými lineárními snímači od společností HEIDENHAIN, NUMERIK JENA a RSF. 

Maximální přesnost i u rotační osy

Modulární optické úhlové snímače modelových řad ERO, ERP, ECA a ERA pokrývají všechny požadavky na přesnost, dynamiku a spolehlivost rotačních pohybů při výrobě LEDek a obrazovek. Tak můžete vždy zvolit přesně ten snímač , jehož vlastnosti dokonale odpovídají vaší aplikaci. 

 Vysoká přesnost trvale po celou dobu životnosti: 
Signal-Processing-ASIC HSP 1.0

To by vás také mohlo zajímat

Otevřené lineární snímače a trvale stabilní naměřené hodnoty

V této Bílé knize se dozvíte více o tom, jak společnost HEIDENHAIN zajišťuje vysokou přesnost svých otevřených snímačů po celou dobu jejich životnosti.
K Downloadu

Měřicí přístroje pro lineární motory v elektronickém průmyslu

Snímače polohy jsou klíčové pro výkon lineárního motoru. Tato Bílá kniha poskytuje přehled vzájemných vztahů.
K Downloadu

Ultrapřesné lineární snímače, vhodné pro použití ve vakuu

Podtlaková technika hraje důležitou roli v elektronické a tenkovrstvé technologii. V Bílé knize si můžete přečíst, jak lineární snímače splňují tyto speciální požadavky.
K Downloadu

Rozhraní, signály a elektronika rozhraní

Rozhraní jako definované přechody mezi snímači a následnou elektronikou zajišťují bezpečnou výměnu informací. Přehled vám poskytne prospekt.
K Downloadu