Tipy a triky z našeho servisního oddělení

Máte otázky k tématům z našeho servisu?

V této rubrice najdete pravidelně praktické informace z provozu

Testovací a kontrolní zařízení – dvě zařízení, mnoho možností

Snímače HEIDENHAIN poskytují všechny informace potřebné pro uvedení do provozu, monitorování a diagnostiku. S testovacími a kontrolními přístroji HEIDENHAIN máte praktické možnosti, jak tyto informace zobrazit, vyhodnotit a analyzovat snímače. PWT 100 je testovací zařízení pro kontrolu funkce a seřízení, PWM 21 je testovací zařízení pro diagnostiku a seřízení inkrementálních a absolutních snímačů HEIDENHAIN. Oba se vyznačují jednoduchou obsluhou a především snadno srozumitelnou prezentací výsledků.

PWT 100 je primárně určen pro mobilní použití při kontrole funkce snímačů HEIDENHAIN. Má kompaktní rozměry, robustní konstrukci a integrovaný 4,3" dotykový displej. PWT 100 je nástupcem řad PWT 10, PWT 17 a PWT 18, má však výrazně větší rozsah funkcí, který je neustále rozšiřován prostřednictvím aktualizací firmwaru.

PWM 21 přesvědčí zvláště nízkými tolerancemi měření, lze jej kalibrovat a nabízí také velmi širokou škálu funkcí. Kromě použití při uvádění do provozu a funkčních kontrolách měřicích zařízení je možná i diagnostika v uzavřené regulační smyčce. Spolu se softwarem ATS je PWM 21 kompletním seřizovacím a testovacím balíčkem. Rozsah funkcí zahrnuje dialog připojení, rozsáhlé indikace poloh, diagnostické funkce, asistenty připojení a testování a také zobrazení a změnu obsahu paměti.