Tipy a triky z našeho servisního oddělení

Máte otázky k tématům z našeho servisu?

V této rubrice najdete pravidelně praktické informace z provozu

Seřízení úhlové hlavy – s tím vám pomůžeme

Vždy existují obrábění, která nelze provést s konvenčními konfiguracemi strojů. Patří sem např. vnitřní obrábění. Zde pomáhá úhlová hlava, jejíž použití však vyžaduje určité úpravy stroje, řízení a NC-programu. S tím vám pomohou technici zákaznického servisu HEIDENHAIN.

Ve skutečnosti není použití úhlových hlav velký problém. K tomu musí mít stroj odpovídajícím způsobem připravenou kinematiku, a TNC-řídicí systém musí mít možnost naklápění a funkci PLANE. Moderní pětiosé stroje a aktuální verze řídicích systémů iTNC 530 a TNC 640 tyto požadavky splňují. A vy, jako zkušený uživatel TNC, umíte naklápět tak jako tak.

Na druhou stranu je definice úhlové hlavy ošemetná. Protože existuje velký výběr úhlových hlav: s pevným nebo nastavitelným úhlem, v různých velikostech, s různými řešeními spojení se strojem, pro velmi různé držáky nástrojů, jako jednoduchá úhlová hlava nebo oboustranná hlava. Pro každý požadavek zákazníka je na trhu k dispozici správné řešení. A každé vypadá jinak, takže má své individuální rozměry a konstrukci.

Zde vstupuje do hry zákaznický servis HEIDENHAIN. Dodáme vám šablony na míru pro definici úhlové hlavy a také vás na místě podpoříme s nastavením, pokud by to bylo nutné. Jednoduše nás kontaktujte.

Kontaktní osoba – Servis

Oddělení oprav a náhradních dílů

+420 272 680 792

servis@heidenhain.cz