Tipy a triky z našeho servisního oddělení

Máte otázky k tématům z našeho servisu?

V této rubrice najdete pravidelně praktické informace z provozu

Retrofit – použít osvědčené a upgradovat ho něčím novým

Dodavatelé automobilového průmyslu běžně dodávají hlavním výrobcům automobilů díly nebo – jako Hermesmeyer & Greweling – provádějí smluvní práce pro výrobu nástrojů a forem. Při pořizování strojů však Hermesmeyer & Greweling obrací role. Specialista v oboru NC-frézování a soustružení nakupuje použité stroje od automobilového průmyslu a s podporou HEIDENHAIN je vybavuje pro své účely.

Čtyři portálové frézky Droop+Rein jsou ve společnosti Daimler v provozu již 20 let. Pak tam patřily do šrotu. Ale ne pro Hermesmeyer & Greweling. Dodavatel pro automobilový průmysl převezl spolehlivé a robustní stroje do svého závodu v Marienfeldu ve východním Vestfálsku, aby je podrobil důkladné rekonstrukci.

O mechanickou přestavbu se postarají technici společnosti Hermesmeyer & Greweling sami. To zahrnuje mezi jiným přechod z kuličkového šroubu na pohon ozubeným hřebenem a pastorkem v ose X. S tím souvisí i instalace dvakrát tak velkého stolu, který nyní měří 6 m x 2,5 m místo dosavadních 3 m x 2,5 m. Na dva spojené stoly lze pomocí svěrek snadno namontovat palety nebo speciální svěráky pro upínání obrobků.

Partner pro modernizace fy HEIDENHAIN, M&S Maschinen- und Elektronikvertriebs GmbH, přestaví stroje pro přesvědčené uživatele TNC. V budoucnu TNC 640 převezme všechny funkce, které dříve vyžadovaly balíček sestávající ze Siemens PLC S5 pro logiku stroje, Bosch CC200 jako CNC-řídicí systém a propojeného PC. Kromě toho bude HEIDENHAIN TNC 640 řídit velmi přesně a se stabilními teplotami moderní systém studené vody pro regulaci teploty stroje a rozvaděče.

Rekonstrukce je v současné době v plném proudu – mimochodem jedna z prvních přestaveb tak velkého a složitého stroje na TNC 640. Průběh modernizace budeme bedlivě sledovat a budeme o tom informovat v podrobné uživatelské zprávě.