Tipy a triky z našeho servisního oddělení

Máte otázky k tématům z našeho servisu?

V této rubrice najdete pravidelně praktické informace z provozu

Dotykové sondy HEIDENHAIN – rychlejší výměna v případě kolizí

Dotykové sondy HEIDENHAIN pomáhají na obráběcích strojích – zejména na frézkách a obráběcích centrech

  • zkrátit dobu seřizování
  • zvýšit dobu provozuschopnosti stroje
  • zlepšit rozměrovou přesnost vyráběných obrobků

Při snímání obrobků však může někdy dojít ke kolizím, které poškodí dotykovou sondu. Pak má HEIDENHAIN k dispozici hned několik řešení. 

Ke kolizím dochází obvykle zcela neúmyslně a zcela nepředvídatelně, zejména při pohybu dotykové sondy bez Dynamického sledování kolize. Například u složitého pětiosého obrábění nelze nikdy zcela vyloučit nesprávné naklopení. Tato nehoda je nejen otravná, ale také opravdu drahá: prostoje stroje, výpadky, náklady na opravy atd. se rychle sčítají do značných částek. 

Pro obsluhu stroje je dobré, když se pak může spolehnout na HEIDENHAIN – a to více způsoby:

  •  Dotyková sonda HEIDENHAIN TS 460 má ochranu proti kolizi. To znamená, že se obsluha stroje nemusí bát poškození a může bez obav měřit své obrobky. Může nahradit dotykové sondy TS 440, TS 640 a TS 649.
  •  Dotyková sonda HEIDENHAIN TS 642 může nahradit řadu dotykových sond, jako TS 640, TS 641, TS 649 a TS 632. Oproti starším zařízením nabízí přitom řadu výhod.
  • HEIDENHAIN nabízí výměnná zařízení pro mnoho dotykových sond v rámci Service Exchange. To znamená, že nemusíte dlouho čekat na opravu vašeho zařízení, obratem obdržíte nové Exchange-zařízení.
  • Pro výměnu a odbornou opravu vaší dotykové sondy HEIDENHAIN jsou ve vašem regionu k dispozici kompetentní zástupci společnosti HEIDENHAIN. Tato podpora na místě vám šetří čas a peníze. Naši zástupci Vám rádi poradí s možnostmi opravy a  výměny Vaší vadné dotykové sondy a samozřejmě také informují o nové generaci dotykové sondy TS 460. Zde naleznete místního zástupce společnosti HEIDENHAIN.