Tipy a triky z našeho servisního oddělení

Máte otázky k tématům z našeho servisu?

V této rubrice najdete pravidelně praktické informace z provozu

Bezproblémová výměna – vždy správný následující přístroj

Osvědčené produkty mají samozřejmě své výhody: Jsou vyzrálé, jejich vlastnosti jsou dobře známé a při montáži existuje určitá rutina, což znamená, že připevnění a seřízení lze provést rychle. Samozřejmostí je ale také technický pokrok, který nakonec přinese na trh nové produkty. Společnost HEIDENHAIN klade zvláštní důraz na to, že přechod z osvědčeného na inovativního nástupce není zlom, ale plynulý přechod. A cíleně vyvíjí nová zařízení, také s ohledem na budoucí výrobky.

Ukončení výroby stávajících výrobků je pro fu HEIDENHAIN vždy dobře promyšleným a dobře připraveným krokem. Koneckonců, má to dalekosáhlé důsledky:

  • Zákazníci, kteří do svých produktů instalují již končící přístroje, musí mít možnost přejít na alternativy
  • U strojů a systémů, které již běží, musí být zajištěna trvalá náhrada pro servisní zákroky
  • V obou případech by samozřejmě mělo být pro použití nástupnického zařízení zapotřebí co nejméně konstrukčních změn strojů a systémů

Například pro zapouzdřené lineární snímače LC 1x3 a LC 4x3, u kterých byl na konci roku 2018 ukončen prodej náhradních zařízení, je jako kompletní náhrada k dispozici nástupnické řešení LC 1x5 nebo LC 4x5. Nová zařízení jsou zcela identická, pokud jde o upevnění, a lze je tedy instalovat pomocí stejného vzoru otvorů jako jejich předchozí modely. U lineárních snímačů LC 4x5 byla pouze přípojka stlačeného vzduchu přemístěna na opačnou stranu snímací jednotky. Pomocí adaptéru však lze přípojku pro hadici stlačeného vzduchu otočit do původního směru.

Otázky týkající se náhradních řešení pro přístroje HEIDENHAIN zodpoví naše Helplines nebo HEIDENHAIN-Servis ve vaší oblasti.