Tipy a triky z našeho servisního oddělení

Máte otázky k tématům z našeho servisu?

V této rubrice najdete pravidelně praktické informace z provozu

Workspace Camera: Pracovní prostor na první pohled

U mnoha obráběcích operací má smysl, pokud to není dokonce nutné, sledovat pracovní prostor. Aby se Live-obraz příslušných kamerových systémů zobrazoval na obrazovce řídicího systému nebo na samostatném monitoru, musí být IP-kamerového systému odpovídajícím způsobem připojeno. U řídicích systémů HEIDENHAIN jsou již v základním PLC-programu pro tento účel Python-skripty. A samozřejmě servis HEIDENHAIN v případě potřeby podporuje implementaci Workspace Camera

Pro přenos video streamu z kamery do řídicího systému musí být také nainstalován dodatečný Video-codec. Při implementaci kamerového systému může výrobce stroje také určit, zda se Live-obraz zobrazí na hlavní obrazovce řídicího systému nebo na Extended Workspace (rozšířené pracovní ploše) jako doplňkový monitor. V závislosti na typu řídicího systému může výrobce stroje integrovat i několik kamer.

Skripty dodávané se základním PLC-programem podporují monitorovací systémy PTZ, tedy naklápěcí a natáčecí kamery. Uživatel může nastavit požadovanou polohu kamery, která je ideální pro jeho požadavky, pomocí softtlačítek na řídicím systému. Zpoždění obrazu při přenosu videa se liší v závislosti na kamerovém systému a nezávisí na implementaci.