HEIDENHAIN dnes

HEIDENHAIN má dnes zastoupení ve všech průmyslových zemích, většinou prostřednictvím vlastních poboček. Prodejci a servisní technici poskytují v těchto lokálních zastoupení  potřebné technické informace a servis.

Vysoká kvalita standardů HEIDENHAIN je dokumentována certifikáty systému kvality ISO 9001 a schválení firmy jako měřícího pracoviště DAkkS pro měřící veličiny délky a úhly. Dlouhá životnost a recyklovatelná konstrukce produktů na jedné straně a šetrné zacházení se surovinami a optimalizace spotřeby energie na druhé straně jsou předpoklady pro  systém environmentálního managementu dle ISO 14001.

Vysoká kvalita výrobků HEIDENHAIN vyžaduje specielní výrobní přípravky a měřící prostředky. Originály a kopie pro výrobu měřítek jsou vyráběny v samostatné zvláštní budově s čistým prostředím, vybavené zařízením pro stabilizaci teploty a izolací proti vibracím. Také nezbytné stroje a linky pro výrobu a měření lineárních a rotačních stupnic i kopírovací přípravky jsou rovněž vyvinuty a vyrobeny firmou HEIDENHAIN.

Dnešní charakteristika HEIDENHAIN :

TNC řídící systémy s dialogovým programováním (Klartext) se staly evropským standardem pro výrobu nástrojů a forem. 
Kompletní program absolutních a inkrementálních rotačních snímačů, lineárních a úhlových snímačů.  
  • o 20 milionů rotačních a úhlových snímačů, 
  • o 7 milionu lineárních snímačů, 
  • 500 000 indikací polohy,  
  • o 280 000 TNC řídících systémů.